Pse e rrembyem makinen View larger

Pse e rrembyem makinen

Wolfgang Herrndorf BD0246

New product

Përshkrim i shkurtër

Maik Klingenberg nuk është një nga djemtë tërheqës të shkollës. Përkundrazi, ai nuk ka shumë miq. (Në rregull, zero miq) Dhe çdokush qesh me të kur lexon esetë e tij në klasë. Dhe ai nuk është asnjëherë i ftuar në festa- vecanërisht në festën e fundvitit, organizuar nga e bukura Tatjanë.

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN9789994303878
Viti i botimit2015

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëna në klinikën e rehabilitimit, babai që shkon me shërbim me sekretaren. Maik Klingenbergut i mbetet ti kalojë pushimet e mëdha vetëm në pishinën e shtëpisë prindërore. Po pastaj shfaqet Tiku. Tiku, në fakt Andrej Tihatov, banon në një nga pallatet e larta sociale të Hellendorfit, po ka arritur të kalojë nga shkolla speciale në gjimnaz, megjithatë nuk duket të jetë një shembull klasik integrimi. Veç të tjerash ai ka edhe një makinë të vjedhur. Dhe kështu fillon një udhëtim i paharruar pa hartë dhe kompas nëpër provincën gjermane në një verë përvëluese, i paharrueshëm si udhëtimi me anije i Tom Sojerit dhe Hak Finit. Komente për librin Pse e rrëmbyem makinën është një roman aventurash të bukura, të trishtuara i Lindjes misterioze gjermane, i cili ka vetëm një të metë: mbaron shumë shpejt. Jörg Magenau, Deutschlandradio Një histori, që sngopesh së treguari dhe lexuari. Tobias Rüther, Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung. Kur lexon Pse e rrëmbyem makinën shkrihesh së qeshuri, por po kaq shumë prekesh dhe herë pas here të mbushen sytë me lot. Pse e rrëmbyem makinën është një libër që i bën të rriturit të ndihen fare mirë dhe që mund tua dhurosh kurdo moshatarëve të heronjve të tij. Gustav Seibt, Süddeutsche Zeitung

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages232
ISBN9789994303878
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiSokol Mici