Fluturim naten View larger

Fluturim naten

Antoine De Saint - Exupery A-005297

New product

Përshkrim i shkurtër

Fluturim natën është novela e dytë e shkruar prej shkrimtarit të mirënjohur frëng, Antoine de Saint-Exupery. Me t’u botuar në vitin 1931, ai u kthye në një prej librave më të lexuar. Po në atë vit fiton çmimin “Prix femina”, çka e ktheu në një libër të njohur në shkallë më të gjerë ndërkombëtare.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN 97899956722

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Si në të gjitha shkrimet e këtij autori, aventura, që aq shumë herë ngjall misterin e kureshtjen tek lexuesi, shoqërohet me meditime të thella individuale rreth vetes dhe jashta saj. Lexuesi e kupton më mirë këtë, pasi është njohur më parë me “Princin e vogël”, e nëse jo, e kupton më mirë, kur nuk mund të rrijë pa u njohur me Princin e vogël, pasi të ketë lexuar “Fluturim natën”. Sepse të gjitha novelat e këtij autori bartin diçka krejt të veçantë, ekzuperiane, që i kthen në libra leximi e rileximi pandërprerë të vazhdueshëm. Radhën mund ta zgjidhni vetë mes këtyre dy librave të botuar po prej shtëpisë botuese “Zambaku”.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages90
ISBN 97899956722
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip/Anglisht
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrland Novaku