Rasti i cuditshem i dr. Xhekillit dhe z. Haid - Zambaku View larger

Rasti i cuditshem i dr. Xhekillit dhe z. Haid - Zambaku

Robert Luis Stevenson A-005321

New product

10 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608651

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Nëse i shohim të gjitha qeniet njerëzore, vërejmë se ato janë përzierje e të mirës dhe të keqes. Pasi pi një eliksir të përgatitur në laboratorin e vet, Dr. Xhekilli, i cili kishte një karakter jo edhe aq të ashpër, transformohet në një z. Hajd krejt të egër e të pamëshirshëm. Megjithëse në të parën duket krejt i parrezikshëm, pa kaluar mjaft kohë gjërat kthehen në kaos, e aty Dr. Xhekilli fillon ta kuptojë se ka vetëm një mënyrë për t’i thënë ndal Hajdit. Kjo novelë më përfaqësuese e prozës viktoriane të Stevenson-it, orvatet të përmbledhë marrëdhënien konfliktuale mes psikologjisë, shkencës dhe moralit fetar, por më së tepërmi një triumf i padiskutueshëm i studimit aq të qenësishëm të dysisë së natyrës njerëzore

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages90
ISBN9789995608651
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiDritan HOXHA