Doktor Xheklli dhe mister Hajdi Shiko më të madhe

Doktor Xheklli dhe mister Hajdi

Robert Luis Stevenson BDR120

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Romani u botua në vitin 1886 dhe që prej asaj kohe ka njohur shitje në miliona kopje dhe përkthime në më shumë se dyzet gjuhë. Suksesi i tij vjen për shkak se temë e tij është dyzimi i personalitetit, duke u kthyer në sinon të dyfytyrësisë njerëzore. Kjo vepër është pararendëse e terorisë frojdiane, paçka se shfaqen dukshëm edhe ndikimet në teoritë darviniane

100 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928032423

420 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe163
ISBN9789928032423
RedaktoriXhevahir Lleshi
Viti i Botimit2014
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiDashnor Kokonozi