Gjuetia e ethshme e deles View larger

Gjuetia e ethshme e deles

Haruki Murakami A-003896

New product

Përshkrim i shkurtër

Murakami sërish, si pakkush, sjell një histori magjike me nota të forta surrealiste dhe lirike.

More details

891 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221353

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Një i sapodivorcuar, i cili drejton një kompani të vetën reklamash, ka hyrë në rutinën e një jete të zbrazur, si një tren që shkon në askund. Por kur takon një vajzë me veshë të çuditshëm, të tillë, që sapo i zbulon, të ndjellin joshje tejet sensuale, vendos t’i jepet ndjenjës së re pasionante.

Një ditë ata shohin në foto një dele të çuditshme, ndaj nisen në një udhëtim drej vendit ku është bërë fotoja. Rrugës do të takojnë një mik që u fshihet, një politikan të së djathtës ekstreme, një profesor të çmendur pas deleve, madje edhe një maniak depresiv i veshur vetë si dele.

A është kjo një histori gjurmimi, një rrëfenjë plot pasion dashurie, apo thjesht një përzierje zhanresh e me personazhe absurdë?

VLERESIME

“Rinor, i mprehtë, politik dhe alegorik.”

The New York Times

“Vërtet zbavitës… Që u kujton lexuesve herën e parë kur ndeshën Tom Robbins ose… Thomas Pynchon.”

Chicago Tribune

“Gjuha e tij i flet kaq hapur mendjes, saqë të sjell në kujtesë me mirënjohje se për çfarë shërbejnë fjalët.”

Elle

“Si ia del Murakami të bëjë poezi, ndërsa shkruan për jetën dhe ndjenjat e kohës sonë? Më përkul në admirim.”

Independent of Sunday

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages320
ISBN9789928221353
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiOrjeta Marku
RomanPsikologjik
I ri1