Në kufi të lindjes, në perëndim të diellit View larger

Ne kufi te lindjes, ne perendim te diellit

Haruki Murakami SB0083

New product

Përshkrim i shkurtër

Një reflektim brilant për miqësinë në kohën e fëmijërisë dhe një rikthim i miqësisë në moshë të rritur mes dy personazheve Hajimes dhe Shimamotos, teksa njëri prej tyre kishte krijuar familje dhe arritur suksese në biznesin e tij. Çfarë ndodh me këtë dashuri të re e cila i ka rrënjët në miqësinë e fëmijërisë? A i rrezikon Shimamoto ato që kishte bërë me sakrifica në jetë për shkak të pasioneve të hershme?

More details

891 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Skanderbeg Books
ISBN9789928221186

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Teksa rritej në periferi, në Japoninë e pasluftës, duket se Hajimes nuk i mungonte asgjë veç vëllezërme dhe motrave. Ai miqësohet me Shimamoto, e cili ishte fëmija i vetëm në familjen e sajj. Të dy fëmijët kalonin pasditet së bashku, por një çast shoqëria e tyre ndërpritet për tu rikthyer më vonë.

Tani Hajime është te të tridhjetat. Pas një dekade lëvizjes, Hajime ka gjetur lumturinë me gruan e tij të dashur dhe dy vajzat teksa drejton me sukses një klub xhazi. Pastaj Shimamoto rishfaqet. Ajo është e bukur, intensive, e mbështjellë në mister. Hajime është katapultuar në të kaluarën, duke rrezikuar gjithçka që ka bërë të mundur në të tashmen.

Data sheet

pages156
ISBN9789928221186
Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiArtan Kuço
RomanRomancë&Pasion
I ri1