Pianistja belge Shiko më të madhe

Pianistja belge

Viktor Canosinaj BVC0034

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Libri është një roman kushtuar viktimave të idealizmit në çdo kohë dhe sistem.

Më shumë detaje

2 Artikuj

Kujdes! Libri i fundit në stok!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN9789994397587

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

“Pianistja belge” u botua në vitin 2009. Ky roman trajton fatin e grave të huaja që u martuan me burra shqiptarë dhe jetuan në Shqipëri gjatë shekullit XX, duke kaluar në shumë raste momente tragjike,  burgje e persekutime.

Në qendër të romanit është një grua belge, e cila martohet me një avokat shqiptar në vitin 1943 dhe fati i jetës së saj ndiqet deri në vitin 1991.

                                             

Të dhëna

Faqe180
ISBN9789994397587
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 13 vjeç
StatusiI ri