Reduced price! I martuari i perjetshem – Kumarxhiu (HC) View larger

I martuari i perjetshem – Kumarxhiu (HC)

Fjodor M. Dostojevski BUE103

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim përfshihet "I martuari i përjetshëm". Nëse e para merret me vizatimin e karakterit të njeriut kot, bosh, shoqëruar me një ironi therëse dhe të shkëlqyer, padyshim pa lënë pasdore zbërthimin e karakterit (ndoshta karakteri më i veçantë në letërsinë botërore)

More details

12 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033697

1 350 Lekë

-10%

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Edhe Dostojevski rrok aq thellë ato momente të jashtëzakonshme. Në skajin tjetër është "I martuari i përjetshëm", një tjetër botë, në dukje e qetë, e hequr zvarrë, si zhargat e personazhit kryesor, por një tjetër gjë që të mbush me neveri, që ti e urren, por s'mund ta largosh dot, mbetesh rob i saj

Data sheet

pages320
ISBN9789928033697
Published year2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiJorgji Doksani
RomanPsikologjik