I martuari i perjetshem – Kumarxhiu (SC) View larger

I martuari i perjetshem – Kumarxhiu (SC)

Fjodor M. Dostojevski A-006287

New product

Përshkrim i shkurtër

Nëse e para merret me vizatimin e karakterit të njeriut kot, bosh, shoqëruar me një ironi therëse dhe të shkëlqyer, padyshim pa lënë pasdore zbërthimin e karakterit (ndoshta karakteri më i veçantë në letërsinë botërore), te "Kumarxhiu" duket sikur triumfon vetvetja me një shpërthim të hatashëm

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033703

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Mos harroni: po lexoni "Kumarxhiun" e famshëm, ku edhe nervat, pejzat, indet e dorës janë një psikologji e ndjerë, e vërtetë, një botë e tërë, që ndan jetën, dritën nga errësira. Askush s'mund t'i shpëtojë tundimit! Edhe Dostojevski duket se i ka jetuar aq thellë ato momente të jashtëzakonshme.

Data sheet

pages320
ISBN9789928033703
Published year2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiJorgji Doksani
RomanPsikologjik