Idioti (kopertinë e trashë) View larger

Idioti (kopertine e trashe)

Fjodor M. Dostojevski BUE009

New product

Përshkrim i shkurtër

Idioti, kryevepër e madhe, subjekt interesant, personazhe të gdhendur deri në skalitje, durim i pashembullt, filozofi e thjeshtë ndonëse pansllaviste, psikologji e hollë krejt njerëzore, ja cila është kjo vepër që jehoi në faqet e kritikës botërore prej më tepër se njëqind vjet, pa lodhur asnjë dorë dhe pa krijuar strese në asnjë mendje

859 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789992766719
Viti i botimit2000

1 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages656
ISBN9789992766719
Shtëpia botueseUEGEN
Viti i botimit2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiJorgji Doksani