Reduced price! Sozia View larger

Sozia

Fjodor M. Dostojevski BOM0048

New product

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

OMSCA-1
ISBN9789992744402

460 Lekë

-8%

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Pjesë nga libri:

...Ora ishte tetë pa pak, kur nëpunësi civil i rangut të nëntë Jakov Petroviç Goladkini, pasi kishte fjetur mirë e mirë, u zgjua, gogësiu, u shtriq dhe, më në fund, hapi sytë krejtësisht. Sidoqoftë, nja dy minuta vazhdoi të rrinte shtrirë në shtrat pa lëvizur, si një person ende jo fort i sigurt nëse qenkësh zgjuar apo vazhdonte të flinte ende, nëse qenkësh e vërtetë dhe e prekshme gjithçka që po ndodhte tani rreth tij, apo kishte të,bënte me vazhdimin e mishmashit të ëndrrave që kishte parë. Megjithatë, ndiesitë e zotit Goladkin filluan të merrnin shumë shpejt një formë edhe më të qartë, edhe më të lexueshme. Muret e clhomës së tij të vogël. ca mure këta të ndotur nga koha, saqë kishin marrë një ngjyrë jeshile, të nxirosur, të pluhurosur, komoja e tij e kuqe, karriget e punuara me dru të kuq, tryeza e lyer me bojë të kuqe, kanapeja turke, e mbuluar me nje mushama në ngjyrë të kuqe e me ca lule bojëjeshile dhe, më në fund, teshat që kishte zhveshur mbrëmë në nxitim e sipër dhe që ashtu, lëmsh, i kishte flakur mbi divan, po e vështronin me pamjen e tyre të zakonshme...

Data sheet

pages228
ISBN9789992744402
Shtëpia botueseOmsca - 1
Published year2000
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
PërkthyesiEshref Ymeri