Krim dhe ndeshkim - Zambaku View larger

Krim dhe ndeshkim - Zambaku

Fjodor M. Dostojevski A-005303

New product

Përshkrim i shkurtër

Me kryeveprën e tij “Krim dhe Ndëshkim”, Dostojevski nëpërmjet një stili të hollë dhe analizave psikologjike, na paraqet aspektet kryesore të jetës së njeriut, si vuajtjet, frikërat, dashuritë dhe vetminë. Krahas krimit, ndëshkimit dhe arratisjeve, në roman analizohet ndërgjegjja dhe ndikimi i saj, miqësia dhe optimizmi për jetën, megjithë kushtet e vështira

887 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Zambaku
ISBN9789995608187

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages103
ISBN9789995608187
Published year2016
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiXhafer RAKIPLLARI