I martuari i perjetshem - HC Shiko më të madhe

I martuari i perjetshem - HC

Fjodor M. Dostojevski BUE103

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Në këtë vëllim përfshihet "I martuari i përjetshëm". Nëse e para merret me vizatimin e karakterit të njeriut kot, bosh, shoqëruar me një ironi therëse dhe të shkëlqyer, padyshim pa lënë pasdore zbërthimin e karakterit (ndoshta karakteri më i veçantë në letërsinë botërore)

Më shumë detaje

14 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

UEGEN
ISBN9789928033697

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Edhe Dostojevski rrok aq thellë ato momente të jashtëzakonshme. Në skajin tjetër është "I martuari i përjetshëm", një tjetër botë, në dukje e qetë, e hequr zvarrë, si zhargat e personazhit kryesor, por një tjetër gjë që të mbush me neveri, që ti e urren, por s'mund ta largosh dot, mbetesh rob i saj

Të dhëna

Faqe320
ISBN9789928033697
Viti i Botimit2000
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveRibotim
PërkthyesiJorgji Doksani
RomanPsikologjik