Zen - Arti i te jetuarit ne thjeshtesi View larger

Zen - Arti i te jetuarit ne thjeshtesi

Shunmyo Masuno A-008762

New product

Përshkrim i shkurtër

Per here te pare vjen ne shqip nje liber per meditimin Zen, i cili eshte antidoti i persosur per tu perballur me kaosin e jetes moderne. Autori japonez Shunmyo Masuno sjell teknikat e thjeshta te kesaj tenike permes 100 leksioneve, te mbushura me udhezime praktike.  

More details

11038 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951814097

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shunmyo Masuno, me anë të këtij libri, ia transmeton lexuesit konceptin e filozofisë Zen nëpërmjet një rruge praktike, duke kërkuar me ngulm që t’i praktikojmë mësimet e tij dhe ato t’i konsiderojmë si pjesë të formimit tonë personal.

Qëllimi i këtij libri, që është një thesar i vogël në duart e secilit prej nesh, është që të na tregojë se si ndryshimet e vogla në përditshmërinë e secilit mund të jenë burim lumturie dhe qetësie, gjë që do të ndikojë në punë dhe në shtëpi, ashtu sikundër në raportet me veten a të tjerët.

Me bazë në shekuj të tërë urtësie e mençurie, Shunmyo Masuno na vë përpara 100 mësime mbushur me udhëzime se si të ecim drejt lumturisë së vërtetë dhe paqes së brendshme, si t’i eliminojmë emocionet negative, si të brengosemi më pak për gjërat që s’mund t’i kontrollojmë dhe, më kryesorja, si të gjejmë kohë për të mos menduar në asgjë. Dhe shumë më shumë se kaq.

Ndaj, “mbajeni këtë libër pranë vetes dhe, sa herë që shqetësimet apo brengat ngrenë krye, shfletojani faqet. Përgjigjet që kërkoni janë brenda”.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages221
ISBN9789951814097
Shtëpia botueseSimple Seikatsu no susume
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiFatbardha Statovci
I ri1