11 mesime per jeten nga Nelson Mandela View larger

11 mesime per jeten nga Nelson Mandela

Ndaba Mandela BZ0221

New product

Përshkrim i shkurtër

Frymëzuar nga historia e jashtëzakonshme e Mandelas, 11 mësime për jetën nga Nelson Mandela ofron një shtegtim shpërblyes dhe emocional për ndryshimin e botës suaj!"

More details

11105 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951846196

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ndaba Mandela është rritur nga gjyshi, njeriu i njohur në gjithë botën si Nelson Mandela. Në këtë libër, Ndaba ofron një përshkrim të rrallë dhe personal të burrit që qëndron prapa legjendës, duke ndarë me ne kujtimet e tij – shkruar me elegancë, me ngjyra familjare dhe ndonjëherë, pse jo, edhe me elementin surprizë – dhe duke u përpjekur të japë sa më qartë parimet më të dashura të Mandelas, për t’u bërë njeriu që dëshiron të jesh!   

Denoncojeni gjithnjë padrejtësinë – edhe kur e keni brenda vetes!

Liria nuk duhet të vihet kurrë në diskutim!

Përpiqu më shumë të luftosh për të drejtën, se të provosh që ke të drejtë!

Zemërimi gjen gjithmonë vend, edhe në një zemër të mirë!

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages296
ISBN9789951846196
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiValbona Nathanaili
I ri1