Reduced price! Esencializmi View larger

Esencializmi

Greg McKeown MIN0258

New product

Përshkrim i shkurtër

Esencializmi është një disiplinë përmes së cilës mund të arrish rezultate maksimale me përpjekje minimale; është një mendësi; është një ide e përkryer për t’u aplikuar në realitetin e sotëm. 

More details

11097 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Minerva
ISBN9789928265678

1 170 Lekë

-10%

1 300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

23 other products in the same category:

More info

Rruga e esencialistit është kërkimi i pandërprerë dhe i palodhshëm “për më pak, por për më mirë”. Është një rrugë që duhet të ndiqet vazhdimisht në mënyrë të disiplinuar.

Esencializëm nuk do të thotë të mësosh të bësh më shumë gjëra; do të thotë të mësosh të bësh gjërat e duhura. Esencializëm do të thotë të investosh kohë dhe energji në mënyrën më të mençur, me qëllim që të japësh kontributin maksimal duke bërë vetëm gjërat thelbësore.

Për të shpjeguar parimet e esencializmit, Greg McKeown bazohet në përvojën dhe njohuritë e fituara nga bashkëpunimi me drejtuesit e kompanive më novatore në botë.

REVIEW

“Në këtë traktat gjenial mbi artin e të bërit më pak por më mirë, autori na lehtëson zgjidhjen e problemeve. Duke ndjekur këto udhëzime të qarta, lexuesit do të zbulojnë rrugën e esencialistit.”

—Success

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN9789928265678
Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitOver 14 years old
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBlendi Lami
I ri1