Dy librat me te mire per parane

Grup autorësh SET0155

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë set kemi përfshirë dy prej librave që na ndihmojnë të kuptojmë më mirë paranë si mjet për të përmirësuar jetën tonë, për të ndërtuar mënyra efektive për fitimin, ruajtjen dhe investimin e saj.

More details

1137 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

2 061 Lekë

-10%

2 290 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra përmban:

“Psikologjia e parasë” nga Morgan Housel

https://bukinist.al/sq/biznes-para/12033-psikologjia-e-parase.html

Në Psikologjia e Parasë, autori fitues i disa çmimeve Morgan Housel ndan 19 tregime të shkurtra që eksplorojnë mënyrat e çuditshme që njerëzit mendojnë për paratë dhe ju mëson se si të kuptoni më mirë një nga gjërat më të rëndësishme të jetës. Të bësh mirë me paratë nuk ka të bëjë domosdoshmërisht me atë që di. Ka të bëjë me mënyrën se si silleni. Dhe sjellja është e vështirë për t'u mësuar; madje, edhe për njerëzit vërtet të zgjuar.

Paratë - investimi, financat personale dhe vendimet e biznesit - zakonisht mësohen si një fushë; bazuar në matematikë, ku të dhënat dhe formulat na tregojnë saktësisht se çfarë të bëjmë. Por në botën reale njerëzit nuk marrin vendime financiare me llogari. Ata i bëjnë ato në tryezën e darkës ose në një dhomë takimesh, ku historia personale, pamja juaj unike e botës, egoja, krenaria, marketingu dhe stimujt e çuditshëm janë të përziera së bashku.

 

“Babai i pasur babai i varfër 2 - Skema e lëvizjes së parave” nga Robert Kiyosaki

https://bukinist.al/sq/home/14152-babai-i-pasur-babai-i-varfer-2-skema-e-levizjes-se-parave-argeta-lmg.html

Autori dhe mentori i financave personale Robert T. Kiyosaki zhvilloi perspektivën e tij unike përmes pikëpamjeve shumë të ndryshme që sjellin dy baballarët e tij: Babai i biznesit dhe babai i njohurive. Ky tekst parashtron filozofinë e Kiyosaki dhe marrëdhënien e tij me paranë.

Data sheet

Published year2023
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1