Seria - Zbulimet e Para

Grup autorësh BOT0279

New product

Përshkrim i shkurtër

Një set me libra për fëmijë nën titullin 'Zbulimet e Para'

Librat kane 37 faqe secili dhe jane te pershtatshem per femijet tuaj te grupmoshes 3-6 vjec

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare

2 800 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Falë tekstit të shkurtër e të kapshëm, fotografive dhe ilustrimeve zbavitëse, keto libra jane te përkryer për një zbulim te gjerave te reja, kafsheve, planeteve, trupit te njeriut apo jetes ne fshat.
Seti përmban katër libra:

Kafshet- Për një fëmijë, adoptimi i një kafshe është shpesh ëndërr, por ka plot gjëra që duhen ditur mbi këto kafshë nëse dëshiron të adoptosh një apo thjesht nëse ke interes për kafshët

Ky libër do t'i ndihmoj fëmijet të zbulojnë kafshët që na bëjnë shoqëri.

Planeti yne- Fëmijët do të zbulojnë përmes këtij libri tiparet e ndryshme të planetit tonë, një udhëtim i mahnitshëm do t'i çojë nëpër oqeane, male, pyje, shkretëtira dhe pole... Do të mahniten nga peizazhet, shumëllojshmëria e bimeve dhe pemëve, sigurisht edhe nga kafshët që jetojnë në këto zona! Ky libër do t'i ndihmojë të kuptojnë më mirë botën që i rrethon.

Trupi i njeriut- Për një fëmijë të vogël, trupi është një "makinë" paksa e ngatërruar.Ky libër do ta ndihmojë të nisë zbulimin e tij. 

Ferma- Për fëmijët, jeta në ferrnë është shpesh e vështirë për t'u kuptuar. Ky libër do t'i ndihmojë të kuptojnë më mirë se prej nga vijnë drithërat, qumështu, mishi, leshi, vezët dhe shumë prodhime të tjera. Ata do të zbulojnë jetën në fshat dhe do të njhen me të gjitha kafshët që jetojnë në fermë, nga pula te lopa, nga rosa te delja.

LIBRAT E NDARE I GJENI DUKE KLIKUAR :

Kafshet 

Planeti yne

Trupi i njeriut 

Ferma

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit3 - 6 vjeç