Obsesionet, fobite dhe paranojat Shiko më të madhe

Obsesionet, fobite dhe paranojat

Sigmund Freud FNK0015

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër Neurozat kanë luajtur rol të rëndësishëm në historinë e qytetërimit; ato u shfaqën në formë epidemike njëlloj sikur të rridhnin nga një molepsje psikike, dhe përfshiheshin në historinë e obsesioneve e të shtrigërisë. Disa dokumente të asaj kohe dëshmojnë se simptomatologjia e neurozave nuk ka pësuar ndryshime.

Ky libër nuk është më në stok

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Të dhëna

Faqe198
RedaktoriRexhep Hida
Viti i Botimit2008
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiKledia Baci