Rroftë mirësjellja View larger

Rrofte miresjellja

Grup autorësh PE0153

New product

Përshkrim i shkurtër

Rregulli i parë i mirësjelljes është i thjeshtë: të kujdesemi edhe për të tjerët e të mos mendojmë vetëm për veten tonë. Po pse duhet të sillemi mirë? Dhe si?

More details

900 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928162489
Viti i botimit2013

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Shpesh, kjo nuk është e thjeshtë për fëmijët, të cilët ndihen të mbytur nga kërkesat për t’u sjellë mirë.

Ky libër i këndshëm dhe pak mistrec përdor një seri situatash: të ftuarit e një shoku, përgjigjja në telefon, marrja e fjalës, për të shpjeguar rregullat e mirësjelljes. Disa nga këto situata (pastërtia, të qëndruarit në tavolinë) trajtohen në formë loje.

Libri shpjegon edhe arsyet përse duhet të sforcohemi që të jemi të sjellshëm: për t’i dhënë kënaqësi njëri-tjetrit, për të qëndruar të hareshëm dhe për të shmangur zënkat.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages38
ISBN9789928162489
Shtëpia botuesePegi
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitPer femije
StatusiI ri
PërkthyesiZamira Devole