Legjendat me te bukura, vell. 1 View larger

Online only

Legjendat me te bukura, vell. 1

Arian Leka IA0029

New product

Përshkrim i shkurtër

Në këtë përmbledhje do të flitet për zotat e parë që krijuan botën dhe jetën, për perënditë dhe perëndeshat olimpike.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789994360469

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Së pari për krijuesit pellazgjikë të mitit të zanafillës, Eurinomenë, gjarprit Ofion dhe Boreun. Më pas do të rrëfehet për Kaosin dhe për Kronosin, për Gean, Uranin, alfabetin etj. Kush e krijoi botën dhe si? Çfarë ishte bota para se të krijohej bota jonë? Po perënditë kush i krijoi?

Data sheet

pages200
ISBN9789994360469
Published year2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë