Didaktika e loje se shahut per shkollat 9-vjecare

Edmon Bushi LG0047

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër është pjesë e progeamit që iu udhëheq drejt profesionalizimit të sigurtë në mësimdhënie dhe mësimnxënësi, për të mësuar brezin e ri me lojen e mrekullueshme të shahut e cila ka tipare të theksuara edukuese dhe shprehje të edukimit qytetar

More details

493 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG
ISBN9789928192035

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në libër pasqyrohen detaje, ide, teori, praktikë, etj. që janë fryt i përvojës së mësimdhënies në shah, përvojë kundrejt klasave të mbushura me nxënës të moshave të ndryshme si të gjithë përvojat personale.

Libri është për mësuesit, por edhe për prindrit që duan të nxisin fëmijën e tyre drejt lojës së shahut. Ai përbëhet nga tre pjesë funksionale:

Së pari, jepen njohuri për rëndësinë e shahut në shkollë

Së dyti, jepet aspekti teorik me synime të plota që plotëson përshtatjen e mësueve të kuptojnë proesin e brendshëm të të mësuarit të lojës. Komponenti teorik organizohet në boshtin Shah-Mësim-Zbatim i mësimit

Së treti, jepet dosja didaktike me teorinë pedagogjike të të gjithë elementeve të çdo dimensioni që përfshihet në lojën e shahut, në sjellje, në organizim.

Data sheet

pages141
ISBN9789928192035
RedaktoriKeti Bushi
Published year2013
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë