Libri i besimeve fetare, vështrim historiko – filozofik View larger

Libri i besimeve fetare, veshtrim historiko – filozofik

Grup autorësh JB0275

New product

Përshkrim i shkurtër

A ka vetëm një Zot? Pse duhet të vuajnë njerëzit? Çfarë ndodh mbasi vdesim? Miliarda njerëz në mbarë botën e gjejnë kuptimin e jetës te feja, por cilat janë idetë që i mbështesin këto besime dhe si janë zhvilluar ato?

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Aeditions
ISBN9789928240712

2 500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

4 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

I shkruar me një gjuhë të thjeshtë e të kuptueshme për të gjithë, Libri i besimeve fetare parashtron gjithë besimet e mëdha të botës me shpjegime të shkurtra e të sakta që na njohin me parimet themelore të doktrinave fetare.

Është i pajisur me ilustrime të veçanta që u japin krahë perceptimeve që kemi për besimet fetare. Nëse jeni të interesuar për të kuptuar shumëllojshmërinë e besimeve dhe të koncepteve që i lidhin me njëra – tjetrën, ky libër do të ngjallë kureshtjen tuaj dhe do t'ju mbajë dhe do t'ju mbajë të lidhur nga fillimi deri në fund.

Data sheet

Lloji i botimitHardcover
pages352
ISBN9789928240712
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 10 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiVirgjil Muçi
I ri1