Njerezit e shquar te antikitetit View larger

Njerezit e shquar te antikitetit

Ralda Forzin - Beverly Tavio IA0036

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër enciklopedik, i vyer si për ata që dinë, ashtu edhe për ata që duan të mësojnë ende, na paraqet njerëzit e shquar të lashtësisë që 3000 vjet para Krishtit.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Ideart
ISBN9789992791985

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Leximi i tij është një zhvendosje në kohë drejt Mesopotamisë, Egjiptit, Greqisë së Lashtë dhe Romës - arenat e veprës së perëndive dhe veprimit të heronjve më të mëdhenj të të gjitha epokave, atyre hapësirave ku u ngjizën për herë të parë idetë mbi shtetin, qeverisjen, filozofinë, artin, mënitë dhe bashkëjetesat e qytetërimeve. Gilgameshi, Aleksandri i Madh, Dari I, Jul Cezari, Keopsi, Akenatoni, Sokrati, Katoni plak, Diokleciani, Konstandini, Soloni, Neroni, Versingetoriksi, etj., janë disa nga personazhet e kësaj enciklopedie.

Data sheet

pages168
ISBN9789992791985
Published year2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë