Rroftë mirësjellja Shiko më të madhe

Rrofte miresjellja

Grup autorësh PE0153

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Rregulli i parë i mirësjelljes është i thjeshtë: të kujdesemi edhe për të tjerët e të mos mendojmë vetëm për veten tonë. Po pse duhet të sillemi mirë? Dhe si?

Më shumë detaje

900 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEGI
ISBN9789928162489

400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Shpesh, kjo nuk është e thjeshtë për fëmijët, të cilët ndihen të mbytur nga kërkesat për t’u sjellë mirë.

Ky libër i këndshëm dhe pak mistrec përdor një seri situatash: të ftuarit e një shoku, përgjigjja në telefon, marrja e fjalës, për të shpjeguar rregullat e mirësjelljes. Disa nga këto situata (pastërtia, të qëndruarit në tavolinë) trajtohen në formë loje.

Libri shpjegon edhe arsyet përse duhet të sforcohemi që të jemi të sjellshëm: për t’i dhënë kënaqësi njëri-tjetrit, për të qëndruar të hareshëm dhe për të shmangur zënkat.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Faqe38
ISBN9789928162489
Titulli origjinalPegi
V. Bot2013
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
GrupmoshaPer femije
StatusiI ri
PërkthyesiZamira Devole