Zoti qe asnjehere nuk ka ekzistuar : marrja e pergjegjesise pe jeten private, ne shekullin e ri te deliresise

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0129

New product

Përshkrim i shkurtër

Trinia kristiane është një mashtrim. Zoti, Shpirti i shenjtë dhe i vetmi bir i Zotit, Jezu Krishti janë mashtrime. Jezu Krishti në nëntëdhjetë e nëntë për qind është gënjeshtër dhe vetëm një përqind është realitet. Duke qënë njeri, ai është i vetmi nga trinia që paraqet një përqind realitet.

More details

49 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët188
ISBN978-9928-203-01-4
Viti i botimit2015

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të gjitha mrekullitë e kryera prej Jezu Krishti janë trillime. Ecja mbi ujë është një përrallë; ngjallja e të vdekurve është absurditet'lindja nga një virgjëreshë është mashtrim. Ai nuk ka vdekur në kryq, prandaj për kryqëzimin e tij as që bëhet fjalë. Ai thjesht është arratisur nga një shpellë dhe denimi i tij ishte një marrëveshje midis mëkëmbësit të Judesë, Pont Pilatit, dhe pasuesve të jezusit. Pont Pilati ka qënë kundër kryqëzimit te Jezusit dhe e vuajti atë dënim. Por ai nuk mundi të bënte asgje.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
Fletët188
ISBN978-9928-203-01-4
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiNikolla Sudar