Ketu dhe tani : mbi jeten, vdekjen dhe rimisherimin

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0118

New product

Përshkrim i shkurtër

Për këtë arsye unë them se vdekja duhet jetuar, duhet parë. Ty do të të duhet të dashurohesh me të, ta vështrosh me sy. Sapo njeriu ta këtë parë në sy vdekjen, fillon ta vëzhgojë atë, të depërtojë në të - ai mahnitet.

More details

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-96-1 ???
Viti i botimit2015

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Për habinë e vet, ai zbulon: "Çfarë misteri i madh fshihet te vdekja! Ajo çka unë e quaj vdekje dhe ikje prej saj, në të vërtetë është burim i një jete më të lartë". Prandaj dhe unë them: hyr me dëshirë tek vdekja që të arrish jetën. Problemin e vërtetë nuk e paraqesin mendimet, por ato që të prekin. Mos lufto me mendime, vetëm bëhu dëshmitar, dhe ato nuk do të prekin. E kjo është qetësi e begatshme, mos e harro, tantra gjithmonë është për përvoja të begatshme. Lehtë krijohet qetësia e vdekur, qetësinë të cilën mund ta gjesh tek varret. Mundesh mendjen tënde aq shumë ta dhunosh saqë i tërë sistemi nervor të paralizohet.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages232
ISBN978-9928-165-96-1 ???
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiXhemile Zykaj