Biologjia, shkenca e jetes View larger

Biologjia, shkenca e jetes

Ethem Ruka A-000490

New product

Përshkrim i shkurtër

Botimi “Biologjia, shkenca e jetës”, është krijuar në 57 kapituj të organizuar në shtatë pjesë kryesore. Ky botim është një përpjekje shumëvjeçare që ngjiz në një të vetëm pasionin profesional dhe këmbënguljen për t’i ofruar një gjenerate të re biologësh, biotenologësh, mjekësh, farmacistësh, stomatologësh.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978992808293

10 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

16 other products in the same category:

More info

Biologjia pritet të zgjidhë disa sfida të mëdha të njerëzimit që kanë të bëjnë me magjinë e jetës. Revolucioni biologjik pritet të zgjidhë sfida të qytetërimit të sotëm, sfida që lidhen me diagnostikimin dhe kurimin e sëmundjeve problematike, prodhimin e medikamenteve mbi bazën e profilit gjenetik të individit, zgjerimin e gamës së produkteve bioteknologjike, luftën ndaj urisë, përmes përmirësimit gjenetik të prodhimtarisë së bimëve dhe kafshëve shtëpiake, ruajtjen e biodiversitetit, ruajtjen dhe administrimin e mjedisit etj.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
ISBN978992808293
Published year2019
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitTekste
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë