Mbi femren View larger

Mbi femren

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0110

New product

Përshkrim i shkurtër

Mund të duket paradokasale, por nuk është. Është e vërtetë ekzistenciale: Vetëm ato që janë në gjendje që të rrinë vetëm, janë në gjëndje që të dashurojnë, të ndajnë gjithçka me tjetrin, pa e poseduar dhe pa u bërë të varur, pa e katandisur në një send e pa e frustruar.

More details

499 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-62-6
Viti i botimit2014

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

I lihet liri absolute tjetrit, sepse ata e dinë se edhe po të ndahen, do të jenë përsëri të lumtur. Lumturinë tënde nuk mund të ta marri tjetri me vete, sepse nuk ta ka dhënë ai. Atëherë përse duan që të rrinë bashkë? Të ndenjurit bashkë nuk është një nevojë, por një luks. Përpiqu ta kuptosh. Njerëzit autentikë dashurohen me njëri tjetrin në mënyrë luksoze, jo si domosdoshmëri. Ato kënaqen kur ndajnë gjithçka bashkë: kanë aq lumturi sa duan t'ia japin dikujt. Por dinë që jetën e tyre mund ta luajnë edhe si solistë. Solisti i flautit e çmon instrumentin e tij edhe kur nuk e shoqëron asnjë instrument tjetër, por nëse ai gjen një solist pianoje, që të dy do të ndjeheshin të lumtur duke ndenjur bashkë dhe duke krijuar atë harmoni midis flautit dhe pianos.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages250
ISBN978-9928-165-62-6
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiFatmir M. Dibra