Zoti që asnjëherë nuk ka ekzistuar Shiko më të madhe

Zoti që asnjëherë nuk ka ekzistuar

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0129

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Trinia kristiane është një mashtrim. Zoti, Shpirti i shenjtë dhe i vetmi bir i Zotit, Jezu Krishti janë mashtrime. Jezu Krishti në nëntëdhjetë e nëntë për qind është gënjeshtër dhe vetëm një përqind është realitet. Duke qënë njeri, ai është i vetmi nga trinia që paraqet një përqind realitet.

Më shumë detaje

49 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Fan. S. Noli
Fletët188
ISBN978-9928-203-01-4

1 200 Lekë

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Më tepër

Të gjitha mrekullitë e kryera prej Jezu Krishti janë trillime. Ecja mbi ujë është një përrallë; ngjallja e të vdekurve është absurditet'lindja nga një virgjëreshë është mashtrim. Ai nuk ka vdekur në kryq, prandaj për kryqëzimin e tij as që bëhet fjalë. Ai thjesht është arratisur nga një shpellë dhe denimi i tij ishte një marrëveshje midis mëkëmbësit të Judesë, Pont Pilatit, dhe pasuesve të jezusit. Pont Pilati ka qënë kundër kryqëzimit te Jezusit dhe e vuajti atë dënim. Por ai nuk mundi të bënte asgje.

Të dhëna

Lloji i botimitHard Copy
Fletët188
ISBN978-9928-203-01-4
RedaktoriRexhep Hida
V. Bot2015
VendodhjaTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmoshambi 18 vjeç
PërkthyesiNikolla Sudar