Rruga e dashurise View larger

Rruga e dashurise

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0090

New product

Përshkrim i shkurtër

Nëse lëviz drejt meditimit, ndjeshmëria dhe dashuria do të vijnë automatikisht, në mënyrën e tyre. Dashuria e ndjek meditimin si një hije. Nuk ka nevojë të shqetësoheni. Ju e zgjidhni vetë rrugën tuaj.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-99956-86-71-0

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Zgjidhni rrugën e dashurisë, devotshmërisë, çlirojeni veten tërësisht ndaj dashurisë për hyjnoren. Në këtë rrugë duhet të jeni të dehur nga dashuria për Zotin. Ose zgjidhni rrugën e meditimit. Në këtë rrugë duhet të jeni të qartë, të sigurt. Zgjidhni udhën e dashurisë dhe do të shihni se një ditë, papritur, meditimi do të lulëzojë brenda jush. Dhe ju nuk keni bërë asgjë të veçantë. Kur dashuria dhe devotshmëria arrijnë kulmin, meditimi lulëzon. E njëjta gjë ndodh në rrugën e meditimit, vetëm harroni gjithçka për dashurinë, thjesht shijojeni. Mësoni si të rrini vetëm dhe kujtoni gjithmonë se një njeri që di si të jetojë vetëm nuk është kurrë i vetmuar.

Data sheet

pages336
ISBN978-99956-86-71-0
RedaktoriRexhep Hida
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiXhemile Zykaj