Me ty dhe pa ty View larger

Me ty dhe pa ty

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0105

New product

Përshkrim i shkurtër

Është e pamundur per dy persona qe duhen ,të braktisin ndjenjen e ftohjes,të ndarjes,të largësisë ndërmjet tyre.

More details

498 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-38-1
Viti i botimit2013

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

...për të qenë të shëndetshëm mendërisht duhet të kalojmë shumë marrëzira. Duhet thjesht vetëm të kuptosh, nuk ka nevojë të bësh asgjë. Unë nuk të mësoj të bësh diçka, nuk duhet bërë asgjë: thjesht vrojto. Vrojto gjithnjë e më shumë, sa më shumë, me kujdesin më të madh, vështro në thellësi. Vështro ngjyrimet më të holla për çdo lloj ndryshimi që ndodh brenda teje. Vëzhgo çdo gjë, pa e gjykuar, pa paragjykime. Dhe ky lloj vrojtimi do të të përfshijë, do të të bëjë të vetëdijshëm. Qëllimi i gjithë jetës është dhe gjendet tërësisht këtu: Të krijosh sa më shumë zgjuarsi, të krijosh sa më shumë ndërgjegje....

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages408
ISBN978-9928-165-38-1
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiVjollca Ponzone (Kasoruho)