Muzika e lashte e pishave

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0115

New product

Përshkrim i shkurtër

Të jepesh do të thotë t'i jepesh jetës, t'i jepesh burimit, prej të cilit kemi ardhur dhe ku, dikur, do të ktheheni. Ju jeni si vala në oqean: ju dilni nga oqeani dhe ktheheni në oqean. Është e natyrshme se, çfarë mund të bëjë tjetër vala?

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-86-2
Viti i botimit2015

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Vala është detyruar t'i besojë oqeanit; i beson ose jo oqeanit, ti mbetesh pjesë e tij. Duke mos i besuar ju, krijoni shqetësim, ja, vetëm kaq. Asgjë nuk do të ndryshojë, por ju vetëm se shqetësoheni, tensionoheni, dëshpëroheni. Nëse besoni, do të lulëzoni, do të çelni, do të festoni duke ditur se në thellësi ndodhet nëna juaj, oqeani. Kur lodheni, ju ktheheni dhe pushoni në brendësi të qënies së saj. Kur pushoni, ju ktheheni përsëri që të ndjeni shijen e qiellit, të dritës së diellit e të yjeve. Dhënia është besim, dhe nuk ka asgjë të përbashkët me konceptin e Zotit, me interpretimin e tij. Ajo është marrëdhënie.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages240
ISBN978-9928-165-86-2
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2015
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiFatmir M. Dibra