Zambaku i bardhe View larger

Zambaku i bardhe

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0104

New product

Përshkrim i shkurtër

Jeta është tmerrësisht absurde dhe këtu qëndron bukuria e saj. Ajo është qesharake dhe këtu qëndron hareja e saj. Ajo ngjason si një lojë dhe është plotësisht joserioze. Me përjashtim të budallenjve, askush tjetër nuk është serioz.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-54-1
Viti i botimit2014

1 400 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Budallenjtë janë të detyruar të jenë seriozë, përderisa ky është i vetmi mjet për të fshehur marrëzinë e tyre. Njerëzit me arsye e kanë ndjenjën e humorit, kurse budallenjtë nuk janë të aftë të bëjnë humor, sepse kjo ndjenjë kërkon shumë logjikë. Të jesh fatkeq është shumë e lehtë; kushdo është i aftë të bëhet i tillë dhe nuk kërkon asgjë, as arsye, as burrëri. Ja përse në të gjithë botën ka kaq shumë fatkëqij: fatkeqësia është e lirë, nuk kushton asgjë, është falas. Por për të arritur lumturinë, njeriu duhet të flijojë shumë gjëra.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages354
ISBN978-9928-165-54-1
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2014
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiNikolla Sudar