Rebelimi, revolucioni, fetaria

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0094

New product

Përshkrim i shkurtër

"Ta pranosh sfidën e panjohur përkundër të gjitha frikave, është guxim. Frikat janë aty, por në qoftë se ju vazhdoni t'i pranoni sfidat vazhdimisht, gradualisht ato frika zhduken. "

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-00-8

1 000 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përvoja e gëzimit që sjell e panjohura, ekstazia e madhe që fillon të ndodh me të panjohurën, ju bën mjaft të fortë, ju jep një integritet të caktuar, e bën inteligjencën tuaj të mprehtë. Për herë të parë ju filloni të ndieni se jeta nuk është vetëm një mërzitje, por një aventurë. Pastaj ngadalë zhduket frika, atëherë ju jeni gjithmonë duke kërkuar dhe kërkoni për një aventurë. Guxim është të rrezikosh të diturën për të paditurën, të njohurën për të panjohurën, për ndonjë destinacion të pacaktuar. Njeriu kurrë nuk e di se a do të jetë në gjendje për ta bërë atë apo jo. Eshtë lojë fati, por vetëm lojtarët e fatit e dinë se çfarë është jeta.

Data sheet

pages284
ISBN978-9928-165-00-8
RedaktoriRexhep Hida
Published year2012
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiFatmir M. Dibra