Psikothrillerat e vitit 2021

Sebatian Fitzek A-000496

New product

600 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Argeta LMG

2 052 Lekë

-10%

2 280 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban:

“Frike nga fluturimi 7A” nga Sebatian Fitzek

https://bukinist.al/sq/mister-thriller/11451-frike-nga-fluturimi-7a.html


Mjeshtri i psikothrillerit Sebastian Fitzek vjen me nje tjeter roman befasues per lexuesin shqiptar pas “Posta”. Një vrasës i dhunshëm takohet me mjekun e tij psikiatër në avion ku rrezikon jeta e mbi 600 pasagjerëve në bord…..

Sa jete njerezish vlen per ty, femija yt?

Fluturim në orët e natës. Në bordin e avionit nga Buenos Airesi për në Berlin ndodhet psikiatri i mirënjohur Mats Kryger.

I mbushur plot gëzim, sepse shumë shpejt do të shohë sërish të bijën, shtatzënë në muajin e nëntë. Mirëpo që pa u nisur mirë avioni, ai e gjen veten në situatën më të tmerrshme të jetës së tij.

Merr një telefonatë nga një i panjohur, i cili i thotë që në avion me të ndodhet edhe një ish-pacient i tiji. Dikush, të cilin Matsi dikur e ka çliruar nga fantazitë vrasëse e të dhunshme.

Dhe të cilin tanimë ai duhet bindë që të çojë drejt vdekjes veten dhe mbi 600 pasagjerët në bord. Nëse Matsi nuk e bën këtë gjë, po atë natë e bija do të vdesë...

 

“Pakoja” nga Sebatian Fitzek

https://bukinist.al/sq/mister-thriller/11434-pakoja.html

Psikiatrija e re Emma Stein nuk ka dalë nga shtëpia që kur u përdhunua në një dhomë hoteli. Ajo ishte viktima e tretë e një psikopati, të cilin shtypi e quan "floketor" - sepse ai iu qeth flokët nga kokat e grave të abuzuara para se t'i vrasë ato.

Emma, ​​e cila ishte e vetmja që i shpëtoi jetës së saj, ka frikë se "flokëtori" mund ta ndjekë përsëri për të përfunduar veprën e tij të tmerrshme. Në paranojën e saj, ajo mendon se e njeh torturuesin e saj te çdo njeri, por që nuk e pa kurrë autorin e krimit. Vetëm në shtëpinë e saj të vogël në periferi të Gruneëald të Berlinit ajo ndihet ende e sigurt - derisa një ditë postieri i kërkon asaj të pranojë një pako për fqinjin e saj.

Një burrë emrin e të cilit nuk e di dhe të cilin nuk e ka parë kurrë, megjithëse jeton në rrugën e saj prej vitesh

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
Published year2021
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElda Gjana, Marzela Çelanji