Seksi, rruga drejt dashurise dhe vlerave morale View larger

Seksi, rruga drejt dashurise dhe vlerave morale

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0101

New product

Përshkrim i shkurtër

Duke shembur konvencionet shekullore, Osho zbulon para lexuesit sekretet e seksit dhe prek të gjitha aspektet e jetës seksuale: fiziologjike, psikologjike e shpirtërore.

More details

500 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-27-5
Viti i botimit2013

1 200 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Në libër ngrihen një sërë çështjesh nga epshi, xhelozia, varësia abuzimi dhe pushteti deri te dëshira, orgazma, besimi , intimiteti, gëzimi dhe kaplimi.Bisedat e Oshos rreth çështjeve seksuale janë aktuale dhe delikate, dhe , si gjithmonë, plot mirëkuptim, humor e frymëzim. Filozofi mendon për dashurinë, megjithëse nuk dashuron e nuk ia ka idenë. Nuk e ka shijuar, por mendon për të. Ç'mund të mendosh për diçka që nuk e njeh, dhe ç'nevojë ke ta mendosh aq shumë kur e ke provuar tashmë? Prandaj jam kundër filozofisë. Nëse nuk ke përvojë është e kotë; nëse ke përvojë është edhe më e kotë akoma.

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages314
ISBN978-9928-165-27-5
RedaktoriRexhep Hida
Viti i botimit2013
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
PërkthyesiNikolla Sudar