Grishja e madhe

OSHO - Bhagwan Shree Rajneesh FNK0117

New product

Përshkrim i shkurtër

Grishja e madhe është një përkushtim për ata që janë të gatshëm të rrezikojnë dhe të heqin dorë prej traditave, dijeve, filozofive, dëshirave, frikës, dyshimeve, kufizimeve, ndarjeve në të "mirë" dhe "keq", mendja dhe trupi, dashuria dhe armiqësia e vetes dhe e zotit...

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

ISBN978-9928-165-98-5

1 100 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Të pranosh grishjen e madhe nënkupton që të analizosh drejtpërsëdrejti dhe në mënyrë të pa paragjykuar dhe ta jetosh jetën në çdo moment duke ia hapur zemrën qenies duke zbuluar zotin brenda vetvetes... Si të gjejmë vetveten dhe të mësohemi të dëgjojmë zërin e zemrës? Si të mos dalim nga udha e drejtë? Si të dashurojmë që vete dashuria të jetë një lulëzim i vërtetë dhe si të meditojmë me qëllim që meditimi të shndërrohet në një rritje të vetvetes shpirtërore? Çfarë është jeta dhe cili eshte kuptimi i saj? Kur jeta mbetet pas-çfarë ndodh më pas? Dhe a ekziston vallë zoti në të vërtetë? Thellë bindshëm dhe në mënyrë krejtësisht të gjallë OSHO u përgjigjet këtyre pyetjeve të cilat trazojnë shpirtin e çdo njeriu.

Data sheet

pages248
ISBN978-9928-165-98-5
RedaktoriRexhep Hida
Published year2015
Vendodhja e botimitTirane
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiThoma reveli