Reduced price! Babai View larger

Babai

August Strindberg BZ0030

New product

Përshkrim i shkurtër

Shumë përvoja në jetën personale të dramaturgut August Strindberg përfshihen në duelet mes gjinive, me gra të egra dhe të pamëshirshme, duke uzurpuar të drejtën vendimmarrëse të meshkujve në drejtim dhe udhëheqje. Strindberg e shqyrton këtë temë në thellësi te romani “Babai” - një studim tejet emocional i trazirave civile dhe një luftë që vazhdon midis burrit dhe gruas. Një nga veprat më të mira Strindberg, loja faza mbetet një nga dramat më të arrira psikologjike të teatrit modern.

903 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Buzuku
Viti i botimit2016

560 Lekë

-20%

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages180
Viti i botimit2016
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 18 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiRaif Mehmeti
RomanAutobiografik