ABC e perkthimit letrar View larger

ABC e perkthimit letrar

Kleine Fibel BD0480

New product

Përshkrim i shkurtër

Libri botim dygjuhesh shqip-gjermanisht i pajisur me nje numer ilustrimesh eshte konceptuar si nje manual praktik i orientuar pas parashtrimesh teorike njekohesisht nje mozaik copezash te letersie te madhe nga Kafka te Kaschnitzi nga Heinrich Heine te Gottfried Benn e Paul Cellan. Shqipëruar nga Ardian Klosi.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Dudaj
ISBN 9789992747773

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Kjo pjese e pare i kushtohet perkthimit te prozes dhe poezise. Artikujt studimore jane nga Wilfried Fiedler, Susan Bassnett, Ardian Klosi, Edvin Cami, Jrgen Roehling. Shembujt qe sillen jane shqiperime te Lasgush Poradecit Robert Schartzit etj. ose dhe punime studentesh te gjermanishtes.

Data sheet

pages232
ISBN 9789992747773
Published year2012
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiAdrian Klosi