Libra per te kuptuar mendesine

Grup autorësh A-005074

New product

Përshkrim i shkurtër

Ne jemi produkt i mendësisë që ezkiston në mjedisin përreth nesh që nga lindja deri në vdekje; në familje, shkollë, shoqëri apo punë. Të reflektosh dhe të kapërcesh mendësinë mbizotëruese mbetet ndër gjërat më të vështira, prandaj këto dy libra të shkruara nga Angela Duckworth dhe Carol Dweck do të jenë dy guida të shkëlqyera për ta para veten tuaj përtej jush.

More details

This product is no longer in stock

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Viti i botimit2020

2 340 Lekë

-10%

2 600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Seti me dy libra permban

1. Forca e karakterit

Ne kete liber te domosdoshmer per kedo qe kerkon te arrije sukses, psikologia pinoere, Angela Duckworth u tregon prinderve, studenteve, edukatoreve, atleteve, biznesmeneve (me dhe pa pervoje) se sekreti i arritjes se jashtezakonshme nuk eshte talenti, por kombimini i vecante i pasionit dhe kembenguljes te cilen ajo e quan force e karakterit, - vendosmeri

2. “Mendesia” nga Carol Dweck

Për herë të parë vjen në mënyrë të qartë dhe briliante shpjegimi i konceptit mendësi. Profesoresha e Universitetit të Stanfordit, Dr. Carol Dweck në këtë bestseller botëror na jep teknika dhe këshilla sesi të ndryshojmë mënyrën tonë të të menduarit për të realizuar të gjithë potencialin që kemi brenda vetes.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitTirane / Prishtine
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibra
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
I ri1