Online only

RREFENJA TE VOGLA MAGJIKE - Fabulat me te bukura te Ezopit

Grup autorësh BOT0314

New product

Përshkrim i shkurtër

Argëtohuni duke lexuar këto rrëfenja të vogla magjike që vogëlushët të jenë më të lumtur dhe të flenë më ëndrra të bukura. Lexojini fëmijëve tuaj fabulat e famshme të Ezopit, të cilat vijnë tek ju në një përmbledhje fantastike.

More details

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Bota Shqiptare
Viti i botimit2018

500 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

3 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Në këtë seri me 23 fabulat e famshme të Ezopit do të futeni në botën e së mirës dhe së keqes, duke lexuar më shumë rreth aventurave dhe për t’u njohur me personazhe fantastikë. Librat që do të gjeni në këtë seri janë:

 •          Gjinkalla dhe milingona
 •          Dreri dhe luani
 •          Dhelpra dhe rrushtë
 •          Korbi dhe dhelpra
 •          Lakuriqi i natës dhe dy kunadhet
 •          Kunadhja dhe pula
 •          Breshka dhe lepuri
 •          Dhelpra dhe lejleku
 •          Dallëndyshet dhe zogjtë
 •          Qeni dhe i zoti
 •          Majmuni dhe delfini
 •          Ujku dhe qengji
 •          Gomari, mullixhiu dhe i biri
 •          Gruaja dhe pula
 •          Milingona dhe pëllumbesha
 •          Miushi i qytetit dhe miushi i fshatit
 •          Ujku dhe qeni
 •          Bretkosa dhe bualli
 •          Kunadhja me barkun plot
 •          Dy kërricat
 •          Qeni dhe lepuri
 •          Palloi dhe lejleku
 •          Luani dhe miushi

 

Data sheet

Lloji i botimitHard Cover
pages96
Viti i botimit2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit3 - 6 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
Përmasat18 x 22 cm
PërkthyesiAgim Doksani
I ri1