Si te krijojme marredhenie te dobishme View larger

Si te krijojme marredhenie te dobishme

Dale Carnegie A-007730

New product

995 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721929
Viti i botimit2020

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Ndër zotësitë që do të mësoni në këtë libër janë:

• Si të bëheni një njeri karizmatik.

• Si të bëni miq të rinj dhe të mbani miqtë e vjetër.

• Si të ushtroni ndikim te njerëzit me të cilët ndërveproni duke krijuar një mjedis bashkëpunues, bashkërendues dhe kolegjial.

• Si të ndërtoni besim.

• Si të vlerësoni e të kuptoni karakteret e të tjerëve për të pasur marrëdhënie më të efektshme me ta.

• Si t’i shisni idetë, konceptet dhe sugjerimet tuaja lidhur me punën, lidhur me familjen e shokët dhe sigurisht me tërë njerëzit me të cilët keni lidhje.

• Si të veproni e reagoni kur keni të bëni me njerëz të vështirë.

• Si të mos pajtoheni pa qenë të mërzitshëm.

• Si t’i kuptoni dhe t’i zotëroni emocionet tuaja duke arritur të kuptoni emocionet e të tjerëve.

Data sheet

Lloji i botimitPaper back
pages224
ISBN9789951721929
Viti i botimit2020
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximitmbi 14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë