Si te behesh udheheqes i zoti View larger

Si te behesh udheheqes i zoti

Dale Carnegie A-005342

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky libër i shqyrton këto aspekte të udhëheqësisë apo lidershipit - dhe jo vetëm kaq - për të ofruar strategji që na ndihmojnë të bëjmë përpara në profesionin tonë.

More details

11101 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

PEMA
ISBN9789951721776

700 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Aseti më i vlefshëm i cilësdo organizatë është punëtori.

Balancimi i aftësive mes lidershipit apo udhëheqësisë dhe menaxhimit, duhet të jetë pikësynimi juaj nëse synoni të keni sukses në punën dhe karrierën tuaj. Mëso se si mund ta identifikosh dhe përdorësh në maksimum stilin tënd të udhëheqjes për t'u bërë më i miri i mundshëm, në mënyrë që t'i nxjerrësh rezultatet më të mira të vetvetes dhe organizatës sate.

Cili është thelbi i lidershipit?

Si mund t'i transformojnë rolet menaxherët apo udhëheqësit?

Si t'i motivosh punëtorët sa më efektivisht, duke i mbajtur përgjegjës në të njëjtën kohë?

Si mund t’i punësojnë njerëzit e duhur udhëheqësit?

Si mund të arrihen performancat dhe menaxhimet e jashtëzakonshme?

Si t'i trajtojmë konfliktet dhe negativitetet?

Suksesi varet nga aftësia jonë për t'u ballafaquar me sfidat dhe njerëzit e vështirë, për t'i mbajtur përgjegjës njerëzit për synimet dhe zotimet e tyre, por duke i mbajtur në të njëjtën kohë të motivuar dhe duke i zgjidhur konfliktet.

 

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages216
ISBN9789951721776
Published year2019
Vendodhja e botimitPrishtinë
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiElvi Sidheri