Filozofika Nr. 3

Grup autorësh AKR0009

New product

Përshkrim i shkurtër

Revista filozofike dhe kulturore "Filozofikja", botim i Akropoli i Ri, del me vëllimin e tretë në qarkullim për lexuesit e tij. Në këtë vëllim ka shumë artikuj për luftëtarët Samuraji, çfarë është lumturia, fuqia magjike e Mitit, tipologjitë e temperamenteve, quiz: Testi i personalitetit etj.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbajtja e vëll. Nr. 3, të revistës “Filozofikja”

1. Çfarë është lumturia

2. Parimet e Ezoterizmit

3. Pse jemi të varur nga veset?

Artikuj sipas rubrikave:

1. Editorial

2. Histori të shkurtra - Të bësh ndryshimin

3. Psikologji - Tipologjitë e temperamenteve

4. Quiz: Testi i personalitetit

5. Kinematografia filozofike – Forrest Gump

6. PFilozofi, - Kulturë, - Vullnetarizëm

7. Qytetërime – Luftëtarët Samuraji

8. Analogji – Bioritmet te njeriu dhe natyra

9. Filozofikët – Imperativi Kategorik i Kantit

10. Mite – Fuqia magjike e Mitit

11. Reflektime – Nevojat natyrale dhe artificiale

 

Data sheet

Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
StatusiI ri
I ri1