Filozofikja Nr. 2

Grup autorësh AKR0004

New product

Përshkrim i shkurtër

Revista filozofike dhe kulturore Filozofikja, botim i Akropoli i Ri, del me vëllimin e dytë në qarkullim për lexuesit e tij. Në këtë vëllim ka shumë artikuj për inteligjencën emocionale, menaxhimin e stresit, mitologjitë moderne, filozofitë konfuciane, platonike, dhe hinduje, etj

More details

4 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Akropoli i Ri

300 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Përmbajtja e vëll. Nr. 2, të revistës “Filozofikja”

1. Drejtësia sipas platonit

2. Mitologjia moderne

3. Mnimoteknika

Artikuj sipas rubrikave:

1. Editoriali

2. Loja në pasqyrë – Jeta dhe Vdekja

3. Histori të shkurtra – tre filtrat e Sokratit

4. Kinematografia filozofike – Severus Snape na mëson mbi kurajon

5. Vitamina për Shpirtin

6. Psikologji – 4 burimet e stresit

7. Filozofi, - Kulturë, - Vullnetarizëm

8. Quiz, - inteligjenca emocionale

9. Filozofët – Konfuci

10. Mite – Luftëtari i drjtës tek Bagavat Gita

11. Koment libri: “Alkimisti” i Jorge Angel Livraga

12. Antologji – Siç është lart, është poshtë

13. Qytetërime – Druidët

14. Reflektime – Vlera njerëzore. Përse

 

Data sheet

Published year2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitRevistë
StatusiI ri
I ri1