Reduced price! Njëmijë e një net View larger

Njemije e nje net

Grup autorësh BCA112

New product

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllim është i katërti i serisë së famshme të përrallave arabe “Njëmijë e një net”, i përkthyer mjeshtrisht nga prozatori dhe përkthyesi Mustafa Greblleshi. Me këtë vëllim mbyllet cikli i botimeve në shqip të këtyre përrallave nga Botimet Çabej.

More details

6 Items

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

693 Lekë

-23%

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

Libra të tjerë të serisë

More info

Historia e Princit Zein dhe Mbretit të xhindëve është përralla e mrekullishme që çel këtë vëllim të katërt të përrallave të famshme të Orientit, plot magji e ëndërrime, që kanë joshur kurdoherë të rritur e fëmijë. Personazhet e famshëm të tyre kanë bërë të fantazojnë e të ëndërrojnë prej shekujsh breza të tërë: Sheherazadja, Aladini dhe llampa magjike, Ali Babai e dyzet hajdutët si dhe plot të tjera... Të gjitha këto janë sjellë në shqip mjeshtërisht nga pena e papërsëritshme e shkrimtarit Mustafa Greblleshi.

Data sheet

Lloji i botimitPaperback
pages214
Published year2018
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMustafa Greblleshi
I ri1