Matilda View larger

Matilda

Roald Dahl BCA107

New product

Përshkrim i shkurtër

Një ndër heroinat më të dashura të letërsisë për fëmijë, MATILDA vjen më në fund në shqip, pas tre librave të tjerë fantastikë të autorit ROALD DAHL: “Çarli dhe fabrika e çokollatave”, “Gjiganti i Madh i Mirë” dhe “Shtrigat”. Libri vjen i përktheu nga origjinali anglisht prej Beti Njuma. Ilustrimet bardh e zi janë realizuar nga i famshmi Quentin Blake

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Çabej
ISBN9789995635351
Viti i botimit2017

850 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

More info

Babai i Matildës, Zoti Krimbaçi, mendon se ajo s'është veçse një picirruke mendjemadhe.

Ndërsa e ëma kalon çdo pasdite duke luajtur bingo.

Po drejtoresha e shkollës? Ajo është më e tmerrshmja nga të gjithë! Një grua tirane që mendon se të gjithë fëmijët duhen zhdukur nga faqja e dheut...

Kurse Matilda vetë është një vogëlushe e jashtëzakonshme me mendje magjike, së cilës tashmë i ka ardhur në majë të hundës!

Kështu që gjithë këta të rritur bëjnë mirë ta ruajnë veten, pasi ka ardhur koha që Matilda t'u japë një mësim të mirë!

Data sheet

Lloji i botimitHard Copy
pages214
ISBN9789995635351
Viti i botimit2017
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
Grupmosha e leximit7-14 vjeç
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiBeti Njuma
I ri1