I ri Njëmijë e një net Shiko më të madhe

Njemije e nje netvell. 4

Grup autorësh BCA112

Libër i ri

Përshkrim i shkurtër

Ky vëllim është i katërti i serisë së famshme të përrallave arabe “Njëmijë e një net”, i përkthyer mjeshtrisht nga prozatori dhe përkthyesi Mustafa Greblleshi. Me këtë vëllim mbyllet cikli i botimeve në shqip të këtyre përrallave nga Botimet Çabej.

Më shumë detaje

5 Artikuj

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej

900 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 libra të tjerë nga e njëjta kategori:

Libra të tjerë të serisë

Më tepër

Historia e Princit Zein dhe Mbretit të xhindëve është përralla e mrekullishme që çel këtë vëllim të katërt të përrallave të famshme të Orientit, plot magji e ëndërrime, që kanë joshur kurdoherë të rritur e fëmijë. Personazhet e famshëm të tyre kanë bërë të fantazojnë e të ëndërrojnë prej shekujsh breza të tërë: Sheherazadja, Aladini dhe llampa magjike, Ali Babai e dyzet hajdutët si dhe plot të tjera... Të gjitha këto janë sjellë në shqip mjeshtërisht nga pena e papërsëritshme e shkrimtarit Mustafa Greblleshi.

Të dhëna

Lloji i botimitMe kapak te holle
Faqe214
Viti i Botimit2018
VendodhjaTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
StatusiI ri
Numri i botimeveI parë
PërkthyesiMustafa Greblleshi