Bambi View larger

Bambi

Felix Salten BCA049

New product

Përshkrim i shkurtër

Aq i dashur për fëmijët qysh prej disa brezash kudo në botë, personazhi i kaprollit Bambi u krijua nga autori austriak Felix Salten. Botimi ynë është novela e plotë e autorit, teksti origjinal, shqipëruar mjeshtërisht nga Eqrem Çabej - një prej të rrallave përkthime artistike të dijetarit të shquar - me një gjuhë sa të thjeshtë e të kuptueshme për fëmijët, aq edhe poetike e të pasur.

More details

2 Items

Warning: Last items in stock!

Detaje të librit

Shtëpia Botuese

Botimet Çabej
ISBN99927-33-35-7

600 Lekë

Shto në listën e librave që dua

Porosit me një klik

Share

30 other products in the same category:

More info

Libri rrëfen jetën dhe aventurat e drerit më të bukur të pyllit, Bambit. Një kryevepër poezie e lirizmi përmbi dashurinë dhe kuptimin e jetës. Rrëfimi është i ndërtuar në dy linja: në njërën paraqitet jeta e kafshëve të pyllit, së bashku me bukurinë e natyrës, ku personazh kryesor është Bambi, ndërsa në linjën tjetër jepet masakra që shkakton njeriu në momentin kur vë dorë mbi kafshët. Pra, në të trajtohet një temë që ka për qëllim edukimin e fëmijëve ndaj vlerave të natyrës që na rrethon.

Data sheet

pages104
ISBN99927-33-35-7
Published year2004
Vendodhja e botimitTirane
GjuhaShqip
Tipi i publikimitLibër
PërkthyesiEqerem Çabej